1 Aralık 2019 Pazar günü Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan Tütüncü’nün katkıları ve desteği, ayrıca “Antalya süs tavukları,kümes ve bahçe hayvanları yetiştiricileri derneği” Başkanı Sayın Murat Öztürk ve dernek üyelerinin çalışmaları ile yeni yeri olan Kepez Perşembe Pazarı’nda ilk defa kurulan Antalya kanatlı hayvan pazarını gezdik.
Aynı gün kanatlı hayvan pazarı eski yerinde de son defa kurulmuştu ve birçok üretici ve satıcı son defa eski yerlerinde satış yapmayı tercih etmiş olduklarından dolayı yeni pazarda satıcı katılımcısı çok fazla değildi.
Buna rağmen gerek bu pazarın açılağını haber alarak gelenler, gerek çevreden görüp gelenler olsun halkın pazara ve pazardaki kanatlı hayvanlara ilgisi epey yüksekti.

8 Aralık 2019 Pazar günü eski pazar kurulmayacak ve bütün üreticiler ve satıcılar bu yeni pazar yerinde yerlerini alacaklardır, bu sebeple 8 Aralık Pazar günü ve sonraki Pazar günlerinde katılım daha da yüksek olacaktır.
Ayrıca yeni pazar yeri üstü kapalı bir alan olduğu için kış mevsiminde özellikle yağmurlu pazar günlerinde satıcılar için ve alışveriş yapmak isteyen ve ya pazarı gezmek isteyen vatandaşlar için çok daha kullanışlı olacaktır, yağmurlu pazar günlerinde “acaba bugün pazar kurulur mu?” soruları da böylece ortadan kalkmıştır.

Biz de şu an kuluçka makinasındaki yumurtalarımızdan 18 Aralık 2019 tarihinde civcivlerimizin sorunsuz olarak çıkmaları durumunda biraz kendilerini toparlayınca (en azından 2-3 haftalık olsunlar) civcivlerimizi pazara götürmeyi düşünüyoruz.

 

 

Antalya’daki yeni kanatlı hayvan pazarı hakkında ve ya kanatlı hayvanlar hakkında fikir ve bilgi alışverişinde bulunmak için Facebook grubumuza katılabilirsiniz.
https://www.facebook.com/groups/turkiyetavukdunyasi/

Ayrıca kanatlı hayvanlar hakkındaki paylaşımlarımızdan haberdar olmabilmeniz için bizleri twitter ve instagramdan da takip edebilirsiniz.
https://twitter.com/turkiyetavuk

https://www.instagram.com/turkiyetavuk/

Ayrıca “Antalya süs tavukları,kümes ve bahçe hayvanları yetiştiricileri derneği” üyeleri ile bilgi paylaşımında bulunmak isterseniz derneğin Facebook grubuna katılabilirsiniz.
Antalya Süs Tavukları,Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here